Popular Posts

Jutro już jej święto


Już jutro jest dzień matki. Zawsze mam problem z prezentem, nigdy nie wiem co jej dać.
Dzisiaj wpadłam na pomysł z urządzeniem dla niej domowego spa. Różnego rodzaju domowe maseczki, relaksacyjna kąpiel. Kto by nie chciał czegoś takiego.

I dlatego dzisiaj dodam kilka pomysłów na maseczki różne takie.

1. Maseczka do skóry z żółtka

Na twarz lub dekolt kładziemy ręcznik wcześniej zamoczony w gorącej wodzie. Ogólnie ręcznik nie musi być mokry tylko ciepły. Pozostawiamy go na kilka minut by dobrze rozgrzać skórę. W między czasie przygotowujemy sobie miseczkę na żółtko które musimy rozbełtać. Zdejmujemy ręcznik i nakładamy nasze wcześniej przygotowane jajko. Okład pozostawiamy na jakieś 30 minut. Zmywamy chłodną wodą.


2. Maseczka nawilżająca  

Musimy połączyć 2 łyżki stołowe miodu, 3 łyżki stołowe twarogu i 2 łyżki śmietany. Wszystkie składniku musimy dokładnie wymieszać i możemy nakładać na twarz, szyję i dekolt. Po 30 minutach spłukujemy mieszankę letnią wodą.

3. Maseczka rozjaśniająca

Na sam początek musimy rozgnieść odrobinę winogron i wymieszać z łyżką płatków owsianych. Miksturę nakładamy na 15 minut, po tym czasie zmywamy. Do zmycia najlepsza będzie woda mineralna. 
4. Maseczka wygładzająca

Będziemy potrzebować łyżkę kwiatów nagietka. Zalewamy to 3 łyżkami wrzątku. Wymieszać i dodać łyżkę tłustego twarogu. Nakładamy na jakieś 20 minut. Zmywamy.5. Maseczka do włosów

Do przygotowania potrzebujemy awokado, miód oraz oliwę z oliwek. Na początek obieramy awokado a następnie utrzeć na papkę. Dodajemy łyżkę miodu oraz 2 łyżki oliwy z oliwek. Nakładamy na włosy na 20 minut, po czym spłukujemy letnią wodą i myjemy dokładnie włosy.


6. Maseczka pod oczyPołowę ogórka musimy zetrzeć na bardzo drobnej tarce. Powstałą pakę dokładnie mieszamy i wstawiamy do lodówki w celu zmiany konsystencji oraz schłodzenia. Po około 20 minutach wyjąć z lodówki i nałożyć pod oczy na 20 minut. Zmywamy i wklepujemy krem.  To tylko kilka maseczek, które możemy wykonać w domu.


Co sądzicie o takim prezencie?
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger