Popular Posts

OKRES LETNI: CZYLI JAK PIELĘGNOWAĆ MALUSZKA.

Najgorzej jest latem. Skóra maluchów jest bardzo delikatna. Każda zmiana temperatury odbija się negatywnie na jej stanie. Zbyt zimno w pomieszczeniu lub na zewnątrz wysusza naskórek dziecka. Gorąco podrażnia skórę i powoduje pojawianie się potówek i zaczerwienień na niej. Żeby dobrze dbać o malucha w okresie lata nie trzeba zbyt wiele.


  1. NIE PRZEGRZEWAJ MALUCHA. Zbyt ciepłe ubieranie jest najczęstszą przyczyną powstawania odparzeń. Pamiętajmy, że kiedy nam jest ciepło to dziecku również. 
  2. CZĘSTSZE ZMIENIANIE PIELUSZEK. To najlepszy sposób by uniknąć odparzeń pieluszkowych. Częściej wietrzmy pupkę maluszkowi. 
  3. STARANNE MYCIE PUPKI TO PODSTAWA
  4. STARANNE SMARUJMY PUPKĘ MALUSZKA ZANIM ZAŁOŻYMY PIELUSZKĘ. Dzięki kremom na odparzenia skóra nie odparza się. 
  5. CODZIENNIE KĄP DZIECKO. Kiedy jest gorąco nawet szkrab się poci. Kąpmy dziecko częściej żeby ukoić podrażnienie spowodowane potem.
  6. KREM Z FILTREM TO MUS. Chrońmy dziecko przed słońcem. Oczywiście jest ono potrzebne maluchowi bo promienie słoneczne zwierają dobroczynne witaminy, ale nie możemy przesadzać. Należy smarować skórę naszego potworka by nie dopuścić do poparzenia.
  7. NAWADNIAJ. Częściej niż zimą musimy podawać dziecku płyny. Nie możemy dopuścić do odwodnienia organizmy. Dlatego herbaty, soczki i woda to podstawa. Nawadniajmy dziecko między posiłkami.
A wy co o tym sądzicie?
P.S. Ja miałam spory problem z ogarnięciem tego wszystkiego na samym początku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger