Popular Posts

Pielęgnacja malucha: Dbamy o oczka pociechy


Oczy dziecka należy codziennie przemywać by nie doprowadzić do infekcji spowodowanej bakteriami.


Jak czyścić oczka?

Ciekawostka!

Większość maluchów przychodzi na świat z niebieskimi oczkami. To jednak nie znaczy, że tak już zostanie. Kolor oczu może się jeszcze zmienić. Zwykle kolor oczu ustala się do końca 1. roku życia dziecka.
Co stosować do czyszczenia oczu?
Możemy choć wcale nie musimy, stosować roztwór soli fizjologicznej choć zwykła przegotowana woda w zupełności nam wystarczy. Stosowanie soli fizjologicznej chroni przed ewentualną infekcją oka, zapaleniem spojówek u malucha czy tym podobnych przypadłości. To czego będziemy używały do pielęgnacji małych oczu dziecka zależy tylko i wyłącznie od nas. 

Gaziki czy waciki? Co wybrać?
Osobiście wolę płatki kosmetyczne. Są mięciutkie i bardziej delikatnie od gazików. Dlatego bardziej polecałabym waciki czyli płatki kosmetyczne bądź takie specjalne płatki dla niemowląt do czyszczenia oczu niż gaziki, ale tak jak wspominałam wcześniej decyzja jest indywidualna. 

Co trzeba zapamiętać?
Na pewno musimy pamiętać, że czyszczenie oczu maluchowi to nic okropnego. Nawet jeśli dziecko płacze wniebogłosy. Ono tak po prostu reaguje na nieznane. Po drugie należy pamiętać by nie przenosić bakterii z jednego oka na drugie. W ten sposób szybko rozprzestrzeniamy bakterie i możemy doprowadzić do jakiejś infekcji. Oraz kiedy pojawi się taka infekcja najlepiej skonsultować się z lekarzem, a na pewno stosować preparaty hamujące rozwój infekcji. Tylko pamiętajmy by to były preparaty przeznaczone dla niemowląt bo możemy tylko zaszkodzić maluchowi.

To na tyle. 
Życzę udanej pielęgnacji waszych pociech i radości z każdego dnia spędzonego razem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger