Popular Posts

Pielęgnacja malucha: Włoski

Przepraszam was ale przez ten remont i szkołę miałam cały weekend rozwaliny.


Pielęgnacja włosów dziecka wymaga przede wszystkim odpowiednich kosmetyków. Kończenie pielęgnacji włosów dziecka nie może kończyć się suszeniem suszarką do włosów tylko delikatnym osuszeniem mięciutkim ręcznikiem. Do czesania najlepsza mięciutka szczoteczka specjalnie dla dzieci wykonana z naturalnego bądź syntetycznego włosia. Przy pielęgnacji musimy też pamiętać o podcinaniu włosów. Zbyt długie włosy przeszkadzają dziecku. 

MYCIE GŁOWY
Niektóre dzieci rodzą się bez włosków inne z bujną czupryną. Najważniejsze jest odpowiednie mycie głowy dziecka. Do mycia głowy dziecka należy używać odpowiedniego mydła, które nie podrażnia skóry głowy. Po ukończeniu pierwszego miesiąca możemy zacząć stosować specjalny szampon dla dzieci. Zdecydowanie nie możemy używać szamponów dla dorosłych, które podrażniają delikatną skórę głowy naszego dziecka. Ważne by nie tylko dokładnie myć głowę ale dokładnie spłukać resztki piany. Głowy malucha nie powinno się myć codziennie. Wyjątkiem jest okres letni, kiedy dziecko intensywniej się poci.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW 
Po umyciu i dokładnym osuszeniu włosów należy je wyczesać. Nie powinniśmy używać grzebienia bo może on podrażniać delikatną skórę głowy. Musi to być delikatna i miękka szczoteczka. Regularne czesanie włosów dziecka zastępuje masaż skóry głowy, który poprawia ukrwienie i pobudza cebulki włosów.
Pielęgnacja włosów dziecka to również dbanie o odpowiednią długość. Nie mogą one wpadać dziecku do oczu. Jeśli zauważysz, żę maluch ma zbyt długą grzywkę, powinniśmy ją obciąć. Najlepiej zwilżyć włoski i podciąć je. Po całym zabiegu musimy usunąć obcięte włoski bo mogą drażnić skórę dziecka.

WŁOSY U DZIECKA
Przesądy dotyczące włosów małego dziecka:

* Częste obcinanie włosów wzmacnia ich strukturę;
* Częste mycie osłabia włosy dziecka;
* Dziecko, które rodzi się z loczkami będzie miało kręcone włosy w przyszłości;

Przy pielęgnacji skóry głowy dziecka musimy pamiętać, że gdy pojawi się ciemieniucha musimy nacierać ją oliwką.

Jeszcze raz was przepraszam ale nie mogę się zorganizować.

Pozdrawiam, 
Klaudia mama Kiry

1 komentarz:

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger