Popular Posts

Pielęgnacja malucha: Pierwsze ząbki

Dużo czytałam na temat pielęgnacji pierwszych ząbków u malucha. Teraz wiem, że jest to istotny element codziennego dnia. Gdy tylko pojawi się ten pierwszy ząbek, należy uczyć dziecko dbać i wyrobić w nim nawyk czyszczenia ząbków.


PIERWSZE ZĄBKI MALUCHA
Pierwsze ząbki czy też pierwszy ząbek u malucha pojawia się zazwyczaj między 7 a 9 miesiącem życia. Często jednak zdarzają się przypadki kiedy dziecko dostaje je wcześniej.

DBAMY O ZĄBKI
 W rytuale pielęgnacji zębów chodzi o kształtowanie nawyku mycia zębów. Profilaktyczne dbanie o zęby ma kolosalne znaczenie dla całego przyszłego życia. Wystarczy, że regularnie i prawidłowo będziemy dbać o uzębienie, by na przyszłość nie bać się wizyt u dentysty.
Pierwsze ząbki myje się tak na niby. Bez szczoteczki i oczywiście bez pasty do zębów. Do pielęgnacji ząbków można używać zwilżonego gazika, który zawijamy na palec i przecieramy wnętrze jamy ustnej a szczególnie powierzchnię zębów. Możemy też stosować specjalnych nakładek które można zakupić. Zakłada się ją na palec.
Ja posiadam jednak szczoteczkę specjalną do pielęgnacji pierwszych ząbków. Jest ona silikonowa ale w kształcie prawdziwej szczoteczki do zębów.

Pozdrawiam, 
Klaudia mama Kiry

P.S. Post jest dość krótki bo nie byłam wstanie wymyślić nic lepszego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger