Popular Posts

WYZWANIE GRUDNIOWE: ULUBIONA TRADYCJA ŚWIĄTECZNA ( DZIEŃ 1 )

Dziś dzień pierwszy nowego wyzwania .. grudniowego. Znów biorę w nim udział. Przez 5 kolejnych dni będziecie mogli zapoznać się z moimi świątecznymi sprawunkami. 

Tradycja dla mnie niema jakiegoś większego znaczenia, choć chciałabym mieć taką swoją świąteczną tradycję, którą celebrowalibyśmy wraz z rodzinką. Kiedy byłam mała w mojej rodzinie była taka nasza prywatna tradycja. U większości moich znajomych tradycją jest ubieranie choinki. Ja mam coś innego. 

Co roku, już na początku Grudnia, gdy tylko zaczynała mama szykowania świąteczne, włączaliśmy radio i słuchaliśmy najpiękniejszej bajki jaką znam. Opowieść wigilijna słuchaliśmy jej na okrągło. Nawet na noc kiedy kładliśmy się z bratem do łóżek słuchaliśmy jej na dobry sen. Zostało to naszą tradycją. Dlatego teraz kiedy ja zostałam mamą chciałabym by moja córeczka kojarzyła święta z tradycją.

Pozdrawiam, 
Klaudia mama Kiry

7 komentarzy:

 1. Piękne są te wszystkie świąteczne tradycje!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoją jakąś tradycję i każda jest piękna.

   Usuń
 2. uwielbiam opowieść wigilijną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ją po prostu kocham :) W dzieciństwie się jej nasłuchałam i została ze mną.

   Usuń
 3. Piękna tradycja, koniecznie przekaż ją córce!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najfajniejsze są właśnie te tradycje, które są tylko "nasze", wyjątkowe - takie, których nie praktykuje 90% ludzi. Moją tradycją od dwóch czy trzech lat jest chodzenie z moim chłopakiem na jarmark bożonarodzeniowy na Rynku w Krakowie i picie tam grzańca. Niby nic, ale bardzo to lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najfajniejsze są te tradycje :) Swoje, wyjątkowe i niepowtarzalne.

   Usuń

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger