Popular Posts

Nerwusem być niezdrowo

Trochę nie wiem o czym pisać dlatego wracam do tematów, które leżały na blogu napoczęte ale nieskończone.

źródło: http://pielegnacjadziecka.pl/wp-content/uploads/2012/01/Zestresowana-kobieta-w-ciazy.jpg
Ciąża to stan, w którym wszystko się zmienia w organizmie kobiety. Hormony zaczynają wariować i my również. W sekundę zmienia się nastrój, teraz śmiech za chwilę płacz innym razem krzyk czy depresja. W czasie ciąży wszystko jest możliwe. Nawet my same nie wiemy co się stanie. Jedna ciężarna może być spokojna jak aniołek, a druga będzie szaleć i wariować tak samo jak ja. 

Moja ciąża w kwestii medycznej przebiegała bez zarzutów, za to moich emocji się nie dało powstrzymać. Należę do osób, które łatwo zdenerwować. Potrafię wpaść w szał z byle powodu i wrzeszczeć. Wiele osób właśnie dlatego za mną nie przepada, żeby nie powiedzieć, że mnie po prostu nie cierpią. W moim organizmie hormony urządzały sobie imprezki. Nigdy nie było wiadomo kiedy zacznę płakać, krzyczeć czy też nawet bić. Kiedy wspominam ten okres nie mogę sobie przypomnieć konkretnych sytuacji, ale wiem, że byłam okropna i nieznośna. Nie mówię, że teraz jestem znośna, ale wtedy byłam jeszcze gorsza.

Czy to dobrze denerwować się w ciąży?
No jasne, że nie ale ciężko jest panować nad swoimi emocjami zwłaszcza kiedy hormony dają koncert. Nerwy źle wpływają na rozwój naszej pociechy. Dlatego czasem lepiej położyć się spać niż przeżywać i obgryzać paznokcie ze zdenerwowania. Ja trochę żałuję, że tak wszystko przeżywałam bo mogłam tylko zaszkodzić Kirze, ale czasu nie cofnę.

Pozdrawiam,
Klaudia mama Kiry

3 komentarze:

 1. U mnie zlosc w ciazy byla opanowala gorzej z apetytem;) zapraszam do nas

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie planuję ciąży, ale na przyszłość zapamiętam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. BArdzo cenny post!!
  Kupiłam nareszcie domenę!!! Ale pojawił się problem. Założę się, że nie widzisz moich postów na blogger.com/home. Żeby naprawić ten błąd MUSISZ wejść na mojego bloga, odobserwować go, odświeżyć stronę i zaobserwować ponownie. Problem zniknie :-)
  To problem spowodowany podczepieniem pod bloga nowej domeny, podobno to normalne. Ale jeśli zrobisz to, co napisałam, będzie w porządku :*
  Pozdrawiam ;*

  ♡MiśkaGrabowskaOfficial♡

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dreamy World , Blogger